AQUABELA
Láska pre Vaše telo...
Skip Navigation Links

ČO JE SOLÁRIUM

Čo je solárium
Solárium je zariadenie, ktoré vyžaruje ultrafialové žiarenie. Pomer medzi UVA a UVB žiarením v soláriu je vyvážený, znižuje sa riziko vzniku škodlivých látok na minimum. Toto žiarenie je podobné ako slnečné.

Soláriá sa často využívajú pred dovolenkou pri mori, kde sa pokožka po cca 5 návštevách v soláriu pripraví na intenzívnejší pobyt na slnku a tak sa ochráni pred spálením.

Solárium nám pomôže udržať zdravé opálenie po celý rok, ak používame solárnu kozmetiku, ale aj pomôže vyliečiť niektoré choroby (napr. metabolické poruchy či prechladnutie), prípadne nám vylepší náladu pri zamračenom a daždivom počasí.

Soláriá sú vhodné pre každý typ pleti, s výnimkou tých ľudí, ktorí majú veľmi citlivú pokožku. Nedávne štúdie ukázali, že opaľovanie v soláriu je menej škodlivé ako opaľovanie na priamom slnku! Potrebné je však dodržiavať zásady správneho opaľovania v soláriu. Maximálna doba opaľovania v soláriu je obvykle od 5 do 15 minút.

Aké sú výhody opaľovania sa v soláriu?
  • Vystavenie UV žiareniu vedie k produkcii vitamínu D v pokožke
  • Opaľovanie v soláriu pomáha pri odstraňovaní akné
  • Vaša pokožka sa nemôže spáliť, ak dodržujete rady profesionálne vyškoleného personálu
  • Jemne zvyšuje krvný obeh
  • Skráti čas opaľovania urýchli proces zhnednutia pokožky
Aké sú riziká opaľovania sa v soláriu?
  • Zvyšujú riziko rakoviny kože pri nedodržaní zásad správneho opaľovania sa v soláriu! Spôsobuje predčasné starnutie, UVA lúče ničia kolagén!
  • Vysušovanie očnej sietnice!
Predchádzať týmto rizikám môžeme používaním kvalitnej solárnej kozmetiky, ktorá je predurčená na tento spôsob opaľovania. Oči chránime okuliarmi, ktoré nám chránia sietnicu pred jej poškodením.