AQUABELA
Láska pre Vaše telo...
Skip Navigation Links

AKO ZAČAŤ CVIČIŤ VO FITNESS CENTRE

Už dlhší čas sa pohrávate s myšlienkou, že sa športu začnete venovať, ale nenabrali ste dostatočnú odvahu? Či už to má na svedomí novoročný záväzok, „vianočné kilá alebo veľkonočné sviatky“ navyše, či túžba zbaliť chalana z vedľajšieho vchodu  na vyšportovanú postavu, rozhodli ste sa správne! Potrebujete len zopár úvodných rád a typov.

Prvá návšteva
Prišiel deň D a Vy konečne začínate spoznávať svoje telo pri  záťaži a učíte sa správne techniky pri jednotlivých cvičiacich stanovištiach. V prvom rade si ujasnite aký je váš cieľ. Nevrhajte sa bezhlavo do vybranej činnosti bez toho, aby tomu predchádzala odborná inštruktáž. Ináč sa môže stať, že svojimi chabými znalosťami urobíte z Vašej prvej návštevy nadlho poslednú. Nechajte si teda rozhodne poradiť.

Pozornosť venujte aj vhodnému oblečeniu, predovšetkým obuvi. Zvoľte pohodlné, nie príliš voľné, nie príliš tesné tričko a tepláky, ktoré sajú pot. Obzvlášť dôležitý je výber tenisiek. Mali by dostatočne fixovať nohu, nie ju však obmedzovať v pohybe. 
Nezabúdajte na čistotu obuvi a uterák. 

Posilňovňa
Využite službu trénera! Nemá význam začať cvičiť, pokiaľ neviete ako. Odborne vyškolený tréner  Vás uvedie do cvičebného systému, získate teoretické aj praktické vedomosti a neskôr to už zvládnete úplne samostatne. Neľutujte počiatočnú investíciu, je to oveľa rozumnejšie ako chodiť tri mesiace do fitness centra a cvičiť bez efektu. Namiesto peňaženky by určite najviac utrpelo Vaše zdravie.

Zregenerujte sa !
Nezabúdajte, že pre Váš organizmus predstavuje náhle zaťaženie doslova šok. Ak Vaše telo nebolo doteraz na pohyb zvyknuté, buďte k nemu šetrní, ináč sa vzbúri a spôsobí vám bolesť. Dbajte na vyváženú stravu, dostatok odpočinku a spánku. Váš organizmus potrebuje v úvode ideálne podmienky na rýchlu regeneráciu. Choďte do sauny, či na masáž. Stravujte sa zdravo, nehladujte, ale ani sa neprejedajte. Jedzte však najneskôr dve hodiny pred cvičením. 
Po tréningu si doprajte vhodný proteínový nápoj, ktorý Vám dodá energiu a čiastočne zasýti. 

Cvičenie je pre každého, na veku nezáleží !!!